چاپ بک لایت

معرفی چاپ بک لایت و کاربرد های این چاپ در تبلیغات و دکوراسیون

چاپ بک لایت چیست؟

چاپ بک لایت و یا چاپ فلکسی متریالی از جنس فلکس است که قابلیت استفاده از نور پس زمینه دارد که در تابلوهای تبلیغاتی و یا تابلو های تزیینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چاپ بک لایت به دلیل استفاده از نور پس زمینه با چاپ بنر  متفاوت است در چاپ بنر منبع نور در جلو تابلو قرار می گیرد این درحالی است که در چاپ فلکسی ( چاپ بک لایت )‌منبع نوری به وسیله لامپ فلورسنت  Fluorescent lamp که در پشت متریال چاپ شده قرار دارد تامین می شود. چاپ بک لایت در مکان هایی که دارای نور کم می باشد کاربرد جلوه بیشتری نسبت به دیگر مدیاها دارد. چاپ بک لایت نیز مانند چاپ استیکر و چاپ بنر در تبلیغات محیطی  کاربرد فراوانی دارد.

بسیار از تبلیغات در فضا های شهری و فضاهای داخلی مانند قرفه ها نمایشگاه ها برای جذب مخاطب از چاپ بک لایت استفاده می کنند. زیرا چاپ بک لایت بسیار با کیفیت است و نور پس زمینه باعث می شود که تبلیغات متفاوت تر دیده شود.  

 

معرفی چاپ بک لایت و کاربرد های این چاپ در تبلیغات و دکوراسیون

کاربرد چاپ بک لایت 

چاپ بک لایت در انواع چاپ بک لایت دیواری ، چاپ بک لایت گردان ، چاپ بک لایت ایستاده ، چاپ بک لایت کریستالی ، چاپ بک لایت ال ای دی و چاپ بک لایت آویز و... ارائه می شود .  چاپ بک لایت ( چاپ فلکسی ) در فضا های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد از این چاپ می توان به موارد مانند تابلو بک لایت که در کافی شاپ ها ، غرفه ها ، شرکت ها ، سازمان ها ، مراکز تجاری ، بانک و تابلوی فروشگاهی  .... مورد استفاده قرار داد. همچنین از تابلو بک لایت و محصولاتی  که در آن از چاپ بک لایت استفاده شده در دکوراسیون داخلی نیز بهره می بردند. چاپ بک لایت در دکوراسیون داخلی هم جنبه تزئینی و هم جنبه هنری دارد. 

معرفی چاپ بک لایت و کاربرد های این چاپ در تبلیغات و دکوراسیون

چرا چاپ بک لایت

چاپ بک لایت به دلیل قیمت ارزان و کیفیت بالایی که دارد همیشه به عنوان یک مدیا محبوب در تبلیغات محیطی و تزئینات دکوراسیون مورد توجه قرار دارد. چاپ بک لایت طول عمری بالایی دارد و در برابر رطوبت و سرما و گرما و آسیب های محیطی از مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین نسبت به دیگر تبلیغات مقرون به صرفه است. این چاپ به دلیل نور پس زمینه تصاویر را به صورت زنده به نمایش می گذارد . چاپ بک لایت یا چاپ فلکسی قابلیت عبور نور را از خود دارد. چاپ بک لایت تاثیر گذاری بیشتر نسبت به چاپ بنر و چاپ استیکر دارد. و در مکان های که نور در آن کم است به راحتی قابل مشاهد است چاپ لایت باکس یک منبع نور خیره کنند است.