چاپ بنر افتتاحیه

بررسی چاپ بنر و تاثیرات آن در مراسم افتتاحیه

مراسم افتتاحیه

برای برگذاری مراسم های افتتاحیه نیازمند مدیای مناسبی هستیم که در کنار اطلاع رسانی و بتواند نیاز های دیگر مراسم افتتاحیه پوشش دهد. در این مقاله سعی داریم به مدیا کاربردی چاپ بنر در مراسم های افتتاحیه بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.  برای آگاه سازی افراد در  مراسم افتتاحیه روش های  مختلفی وجود دارد روش هایی مانند ارسال پیامک ، استفاده از فضای مجازی ، تراکت و کارت دعوت و... این روش ها هر یک باعث مطلع شدن مخاطب از زمان و نوع برنامه های مراسم افتتاحیه می شود. در کنار این  روش ها  یک محصول کاربردی وجود دارد که به غیر از کاربرد آگاه سازی مخاطب جنبه تبلیغاتی و تزیینی نیز دارد .

چاپ بنر ارزان و باکیفیت است و نصب به سادگی انجام می شود و به سازه خاصی نیاز ندارد این چاپ به دلیل لارج فرمت بودنش مدیا مناسب در مراسم افتتاحیه می باشد.

چاپ بنر به دلیل استفاده از متریال از جنس پی وی سی PVC و ضد آب است. ویژگی ضد آب بودن چاپ بنر باعث می شود که این مدیا در فضای باز هم مورد استفاده قرار گیرد. چاپ بنر در برابر شرایط آب هوایی مقاومت بالایی دارد البته کیفیت و نوع کیفیت مرکب های استفاده شده در این چاپ متفاوت می باشد و بنابر کیفیت مرکب طول عمر ماندگاری رنگ ها متغییر است. متریال خام چاپ بنر از دونوع چینی و کره ای است که در گرماژ های بین 8 انس تا 13 انس در بازار قابل تهیه است. تفاوت این دو متریال در ماندگاری و طول عمر رنگ های آن است. 

بررسی چاپ بنر و تاثیرات آن در مراسم افتتاحیه

 مراسم افتتاحیه تجاری و خدماتی

در بسیاری از مراسم های افتتحایه که برای مشاغل برگذار می گردد . چاپ بنر علاوه بر انتقال پیام تبریک و خوش آمدگویی به مخاطب جنبه تبلیغاتی نیز دارد. در این گونه مراسم ها تبلیغات در جهت ، معرفی محصولات ، معرفی  خدمات ، معرفی برند صورت می گیرد. برای آشنایی بیشتر با کاربرد چاپ بنر افتتاحیه می توان به مراسم افتتاحیه برای  افتتاحیه فروشگاه ، افتتاحیه مرکز خدماتی درمانی ، افتتاحیه داروخانه ، افتتاحیه بانک ، افتتاحیه مدرسه ، افتتاحیه شرکت بیمه ، افتتاحیه نمایشگاه تاسیسات ،  اشاره کرد. البته در این گونه از مراسم ها از مدیا های دیگری نظیر چاپ استیکر، چاپ فلکسی نیز استفاده می شود. چاپ استیکر ارزان و با کیفیت است و به راحتی روی هر متریالی قابل نصب می باشد. چاپ فلکسی با کیفیت می باشد و از نور های پس زمینه استفاده می کنند این مدیا در لایت باکس های مراسم افتتاحیه که در هنگام شب برگذار می شود می توانند جلوه خاصی را به مراسم افتتاحیه ببخشد.

بررسی چاپ بنر و تاثیرات آن در مراسم افتتاحیه

مراسم افتتاحیه فرهنگی و هنری 

مراسم های افتتاحیه فرهنگی و هنری  و یا ورزشی بسیاری با موضوع های مختلف برگذار می شود. چاپ بنر یکی از بهترین مدیا های مورد استفاده در اینگونه مراسم ها می باشد. چاپ بنر و چاپ های لارج فرمت نظیر چاپ فلکسی علاوه بر اطلاع رسانی جنبه های فرهنگی و هنری نیز دارند.  مراسم های افتتاحیه که  در آن  چاپ بنر  مورد استفاده کرد می توان به افتتاحیه جشنواره فیلم فجر ، افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی ، افتتاحیه نمایشگاه مبلمان ، افتتاحیه نمایشگاه بین المللی تهران ، افتتاحیه نمایشگاه نقاشی ، افتتاحیه نمایشگاه آثار هنری ، افتتاحیه سالن زیبایی ، افتتاحیه سالن ؛ افتتاحیه ورزشگاه ، افتتاحیه مسابقات ورزشی ، افتتاحیه فیلم سینمایی ، افتتاحیه فیلم فجر  ، افتتاحیه لیگ برتر ،  افتتاحیه نمایشکاه کتاب تهران ، افتتاحیه  مرکز آموزشی و...  اشاره کرد. بعضی از این گونه از مراسم ها با مخاطب بسیاری دارند و گاهی هزاران تماشاگران جهانی هم دارند . لذا طراحی و چاپ بنر و هرگونه تبلیغات و اطلاع رسانی توسط مدیا های لارج فرمت مانند چاپ فلکسی و چاپ استیکر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.