چاپ استیکر و بسته بندی

بررسی چاپ استیکر و بسته بندی

چاپ استیکر در بسته بندی

در این مقاله سعی داریم به کاربرد چاپ استیکر در صنعت بسته بندی بپردازیم در ادامه با ما همراه باشید. استفاده از بسته بندی در محصولات اهداف متفاوتی دارد. یک بسته بندی مناسب علاوه بر نگه داری محصول می تواند تبلیغ مناسبی در جهت بازاریابی بهتر باشد. این موضوع نشان می دهد که ارائه یک بسته بندی می تواند نقش مستقیم در عرضه و تقاضا کالا را به خود اختصاص دهد. بسته بندی محصولات باعث حفاظت کالا می باشد و از هرگونه آسیب محصول را حفظ می کند. همچنین حمل نقل محصول به راحتی انجام می گیرد. از دیگر هدف های بسته بندی شناساندن محصول به بازار و در نهایت ارتباط محصول با مشتریان است به همین دلیل مطالب و شکل بصری محصول از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فرم بصری محصول و بسته بندی ارتباط با مصرف کنندگان محصول دارد و همین نکته می توانند اهمیت چاپ استیکر و یا چاپ لیبل را روشن می کند.

یک بسته بندی و چاپ استیکر  مناسب می تواند نقش تبلیغ بصری رابرای آن کالا باشد.  این نکته اهمیت چاپ و بسته بندی را در عرضه محصولات نشان می دهد.

 

بررسی چاپ استیکر و بسته بندی

چرا چاپ استیکر

چاپ استیکر یا وینیل از متریالی از پی وی سی pvc تولید می شود. چاپ استیکر به دلیل کیفیت بالا و انعطاف پذیر مناسب به راحتی روی محصولات نصب می شود. چاپ استیکر به دلیل ویژگی ضد آب بودنش قابلیت شتشو بالایی دارد و مقاومت زیادی در برابر پارگی دارد. چاپ استیکر توانایی نصب بر روی با متریال های مختلف نظیر شیشه، چوب، سنگ، پلاستیک و ... دارند. چاپ استیکر در چند نوع تولید می شود که می توان به دو نوع چاپ استیکر شیشه ای مات ، چاپ استیکر شیری مات اشاره کرد. چاپ استیکر برای بسیاری از مصارف قابل استفاده می باشد. همچنین این محصول علاوه بر صنعت بسته بندی در دکوراسیون داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد 

بررسی چاپ استیکر و بسته بندی

طراحی  بسته بندی

اولین نگاه خریدار محصول به بسته بندی و نوع ارائه محصول است با طراحی مناسب می توان انتظار داشت که یک ذهنیت مثبت در مصرف کنند ایجاد گردد. یک بسته بندی مناسب حس اعتماد را در مصرف کنند ایجاد می کند این نکته اهمیت طراحی را در بسته بندی در فروش و موفقیت محصول نشان می دهد. طراحی بسته بندی با در نظر گرفتن بازار هدف انجام می گیرد . مواردی نظیر نوع محصول، زمان عرضه، سن مصرف کننده ، جنسیت مصرف کننده ، حجم محصول در طراحی محصول اهمیت دارد. در طراحی بسته بندی به دو جنبه باید دقت شود. یک بسته بندی مناسب کاربردی است به این معنی که از محصول در برابر هر گونه آسیب محاظت کند و به راحتی قابل حمل و برای انبار داری فرم مناسبی داشته باشد. مطالب درج شده روی بسته بندی در جهت آگاهی کامل مصرف شده باشد و مشخصات و محتویات و روش ها نگه داری و استفاده صحیح محصول با خود همراه داشته باشد. جنبه زیبا شناسی بسته بندی در نظر گرفته شود. در طراحی بسته بندی استفاده از مفاهیم رنگ ها و عناصر تصویری مطابق با قوانین هنر های بصری بکارگرفته شود. این موارد بستگی مستقیم به بازار هدف محصول دارد. طراحی اصولی با در نظر گرفتن هدف های فروش و بازاریابی می توانند موفقیت محصول را تضمین کند. طراحی بسته بندی و طراحی چاپ استیکر با در نظر داشتن مواردی چون نیاز بازار مصرف، فرهنگ، شرایط محیطی ، عمر محصول، شناخت سلیقه مصرف کنند و شرایط عرضه به عرضه صحیح محصول کمک کنند.