چاپ استیکر روی شیشه

چاپ استیکر

چاپ استیکر sticker یا چاپ وینیل (vinyl) محصولی برچسب مانند از جنس پی وی سی (PVC) است. که به وسیله دستگاه چاپ با عرض 100 تا 150 سانتیمتر و در طول نامحدود چاپ می گردد. استیکرها به دلیل استفاده از پی وی سی ازکیفیت چاپ خوبی برخوردار هستند. چاپ استیکر بسیار پرکاربرد و مرسوم در تبلیغات عمومی است.

استیکر ضد آب و مقاوم در برابر پارشدن است. و در دونوع مات و براق تولید می‌شوند که انتخاب هر نوع از آن بستگی به نیاز سفارش دهنده دارد. سطح زیرین استیکر همانند برچسب‌ها دارای چسب است و که استفاده از آن را آسان می‌کند.

 

چاپ استیکر ارزان

چاپ استیکر برای فضا های داخلی (Indoor) و خارجی (outdoor) استفاده می‌شوند. نصب استیکر روش‌ها خاص خود را دارد. در بعضی از موارد در ساخت تابلوهای فلکسی به جای چاپ فلکس از چاپ استیکر نیز استفاده می کنند.

 

از انواع چاپ استیکر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

چاپ استیکر ارزان

چاپ استیکر شیشه‌ای (مات - براق)
استیکرهای شیشه ای در واقع به استیکرهایی گفته میشود که به صورت شفاف(Transparent) هستند و روی شیشه‌هایی و در مکان‌هایی که می‌خواهند پشت شیشه و یا رنگ زمینه دیده شود به کار می‌روند. اینگونه چاپ استیکر گاهی با افت شدت رنگ همراه است که برای جلوگیری از بروز این حالت می‌توان قبل از سفارش کار‏‏، نمونه‌ای از کار را تهیه کرد و سپس کار را چاپ نمود. این نوع چاپ استیکر می‌تواند درمکان‌های عمومی مانند فروشگاه‌ها، سوپر مارکت‌ها و یا چاپ استیکر روی شیشه ... بکار رود.

چاپ استیکر ارزان

چاپ استیکر شیری (مات-براق- ابریشمی مات)

استیکرهایی که دارای زمینه سفید هستند را به اصطلاح شیری می‌نامند. این چاپ استیکر بیشتر بر روی بدنه اتومبیل‌ها‏، اتوبوس‌ها‏‏‏، روی شیشه مغازه و یا در مکان‌های عمومی‏ ... بیشتر استفاده می‌شود. این نوع چاپ استیکر کاربرد بیشتری نسبت به انواع چاپ های استیکر دارد. در این نوع استیکر بعد از چسباندن بروی محل مورد نظر از روی استیکر فضا پشت دیده نمیشود. و نیز نوری از آن به صورت شفاف عبور نمیکند.

چاپ استیکر شبرنگ
این چاپ استیکر به صورت شبرنگ است و بعد از چاپ و نصب در محل مورد نظر درفضاهای کم نور و تاریک بازتابی از نور دارد. 

چاپ استیکر رنگی
این نوع چاپ استیکر بصورت رنگی می‌باشد که به اصطلاح به آن ها روز رنگ هم گفته می‌شود. این نوع چاپ استیکر در رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شود و عمر آن بین 3 تا 7 سال بنا به کیفیت ساخت و شرکت سازنده متغییر می‌باشد.

 

ماندگاری چاپ استیکر

کیفیت و ماندگاری چاپ استیکر پشت چسب دار بستگی به عواملی چون نوع متریال و جوهر چاپ و دستگاهی که استیکر را با آن چاپ کرده اند می تواند ماندگاری از سه ماه تا دو سال را داشته باشد. 

 

چاپ استیکر ارزان

انواع دستگاه‌های چاپ استیکر

 دستگاه های اکوسالونت با کیفیتترین دستگاه چاپ استیکر می‌باشند. ماندگاری متریال چاپ شده به وسیله این دستگاه‌ها بین سه تا شش ماه بر روی انواع خودروها می‌باشد و بروی شیشه مغازه و سایر مکان‌های کسب کار بین هشت تا دوازده ماه می‌باشد. از نظر کیفیت این دستگاه‌ها در رتبه اول قرار می‌گیرند. که می‌توانند جزئیات و طیف رنگ‌ها را با دقت بسیار بالا به چاپ برسانند. در این میان دستگاه چاپ سالونت بیس (Out Door) میتواند با کیفیت متوسط کار را چاپ کند و پس از چاپ استیکر از هشت ماه تا دوسال بر روی خودروها ماندگاری داشته باشد این بازه زمانی بستگی به نوع جوهر و کیفیت جوهرها دارد و حتی اگر این استیکرها برای شیشه‌های ورودی و تابلوهای فروشگاه‌ها استفاده شود می‌تواند در بازه زمانی یک تا چهار سال مورد  استفاده قرار گیرد.

 

چاپ استیکر ارزان

کیفیت جوهرهای در چاپ استیکر

یکی از مهمترین نکات در چاپ استیکر استفاده از جوهر با کیفیت است این نکته نقش به سزایی در کار چاپی دارد. جوهرها با برندها و کیفیتهای مختلفی در بازار موجود هستند. که از نظر قیمت و  کشور تولید کننده طبقه بندی میشوند. جوهرهای چینی ارزان ترین قیمت دارن البته جوهرهای چینی درجه هم در بازار یافت میشوند. جوهرهای کرهای وجوهرهای اروپایی به ترتیب در مرحله بعدی قرار میگیرند. در نهایت هم بهترین کیفیت متعلق به جوهرهای ساخت آمریکا است استفاده ازاین نوع جوهر به دلیل کیفیت بالا بهترانتخاب برای چاپ روی خودرو یا روی شیشه مغازه ... هستند.

چاپ استیکر ارزان

چاپ استیکر ارزان

قیمت چاپ استیکر بسته به نوع کاربرد و متریال استفاده شده و جوهر چاپ و مواد مصرفی و استفاده از نوع ماشین چاپ می تواند متغییر باشد .