ویژگی های چاپ فلکسی

بررسی چاپ فلکس و ویژگی های چاپ فلکسی 

چاپ فلکسی چیست

در این مقاله سعی داریم به ویژگی های برجسته که چاپ فلکس را از دیگر ابزار های تبلیغات متمایز می کند بپردازیم. برای بررسی چاپ فلکس در ادامه این مقاله با ما  همراه باشید. چاپ فلکس از متریال فلکس که از جنس PVC بهره می برد . این متریال از انعطاف پذیری بسیار خوبی برخوردار است و همچنین قابلیت عبور نور را نیز دارد و معمولا در تابلوهای سر درب مغازه مورد استفاده قرار می گیرد این مدیا در سازهای تبلیغات محیطی کاربرد فراوانی دارد. این مدیا متفاوت در فضاهای بیرونی (outdoor) و در فضاهای داخلی (indoor) و در تبلیغات شهری یکی از پر کاربرد ترین ابزارهای تبلیغاتی است. به دلیل اینکه چاپ فلکسی ارزان و سبک است در بین ابزارهای تبلیغاتی از محبوبیت بیشتر برخوردار است. این متریال در سال 1375 وارد بازار تبلیغات در ایران شد و می توان گفت این مدیا، ابزار جدید در زمینه تبلیغات محیطی می باشد.

چاپ فلکسی به دلیل استفاده از  نورپردازی و جلوه بصری متفاوت بسیار محبوب و پرکاربردتر از دیگر مدیاهای چاپی می باشد.

 

بررسی چاپ فلکس و ویژگی های چاپ فلکسی

ویژگی های چاپ فلکس ( چاپ فلکسی )

  • چاپ فلکسی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت بالایی دارد بنابر این چاپ فلکسی در تبلیغات محیطی انتخاب مناسبی نسبت به دیگر ابزارهای تبلیغاتی است.
  • ماندگاری رنگ ها در برابر نور و گرما در چاپ فلکسی مناسب است و نور خورشید باعث کم رنگ شدن چاپ فلکسی نمی شود.
  • چاپ فلکسی ارزان است و یکی از به صرفه ترین ابزارها در تبلیغات شهری به شمار می رود.
  • تاثیر گذاری بیشتر به دلیل استفاده از نور پس زمینه در شب
  • نور پردازی در چاپ فلکسی در زمینه انجام می شود . گاهی در تابلوهایی  که در آن چاپ بنر بکار می رود نور پردازی درجلو تابلو  انجام می گیرد. 
  • هر گونه طرح تبلیغاتی را بدون محدودیت بر روی متریال فلکسی می توان به چاپ رساند. 
  • طرح در تابلوهای چاپ فلکسی قابل تعویض است . این موضوع در مدیریت هزینه های تبلیغات تاثیر مستقیم دارد.  بعد از مدت زمانی می توانید چاپ فلکسی جدید را بر روی تابلو به راحتی نصب کنید. 
  • در تابلوهای فلکسی از نور اس ام دی SMD و یا لامپ های فلورسنت (مهتابی) برای نور پس زمینه استفاده می شود.

بررسی چاپ فلکس و ویژگی های چاپ فلکسی

کاربرد چاپ فلکسی

چاپ فلکسی یکی از مناسب ترین و ابزارهای تبلیغاتی است که در تبلیغات محیطی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه در تابلوهای فروشگاه ها، بیلبوردها ، تابلوهای عابر پیاده و ...  از چاپ فلکسی بهره می برند. چاپ فلکس به دلیل استفاده از منبع نور در زمینه به راحتی می تواند مخاطب خود را جذب می کند. چاپ فلکسی ابزاری مناسب و خاص در جهت بازاریابی و افزایش فروش محصولات و یا خدمات بشمار می آید. استفاده از چاپ فلکسی محدود به یک موضوع و شرایط نمی باشد و می توان از چاپ فلکسی در بسیاری از تبلیغات فضای داخلی و یا فضای خارجی استفاده کرد. از  دکوراسیون داخلی تا سازه های نمایشگاهی و هزاران کاربرد دیگر می توان از چاپ فلکسی بهره برد.