ویژگی های بیلبورد تبلیغاتی

بررسی ویژگی های بیلبورد های تبلیغاتی در تبلیغات محیطی

بیلبورد تبلیغاتی

امروزه  طراحی و اجرای یک تبلیغ مناسب نقش حیاتی در موفقیت کسب و کارها دارد. می توان گفت که تبلیغات هزینه نیست و در واقع نوعی سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در تبلیغات اگر به درستی انجام شود هم در کوتاه مدت و یا در طولانی مدت می تواند به بازگشت سرمایه و موفقیت بیانجامد . بررسی ابزارها و مدیا های تبلیغاتی بسیار حائزه اهمیت است . در تبلیغات محیطی از مدیا هایی مانند چاپ بنر‏، چاپ فلکسی، چاپ استیکر، لمپوست بنر و چاپ پوستر و ... بهره می‌برند در میان این مدیاها یکی از کاربردی ترین آن ها چاپ بیلبورد تبلیغاتی است که شاید به جرأت می توان گفت که این ابزار تبلیغاتی به دلیل لارج‌فرمت بود و تاثیر گذار بودن در مقابل دیگر مدیاها از برتری ویژه ای برخوردار است که طراحی و اجرای آن  نیازمند بررسی و توجه بیشتری است . در این مقاله سعی می کنیم به ویژگی های بیلبورد تبلیغاتی بپردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

تبلیغات به وسیله بیلبورد تبلیغاتی‏ و چاپ بنر تبلیغاتی می توانند تاثیر ماندگاری داشته باشند در این گونه تبلیغات پیام تبلیغ در یک نگاه و یا چند ثانیه به مخاطب منتقل می شود. در یک بیلبورد مناسب پیام تبلیغ که از عناصر بصری تشکیل شده به صورت کاملا ساده و سریع منتقل می شود تا بتواند با مخاطب بیشتری ارتباط برقرار کند.  

بررسی ویژگی های بیلبورد های تبلیغاتی در تبلیغات محیطی

شعار تبلیغاتی کوتاه استفاده کنید

شعار های تبلیغاتی توانایی آن را دارند در طولانی مدت ذهنیت سازی ایجاد کنند . بنابر این می توان نتیجه گرفت ، تبلیغاتی موفق است که پیام تبلیغ را با کلمات کمتر و ساده تری به مخاطب منتقل کند. بعضی از ابزار های تبلیغات زمان کمی برای انتقال پیام خود به مخاطب دارند. چاپ بنر و چاپ بیلبورد از این دسته مدیا ها هستند . که در طراحی آن ها باید به این موضوع دقت کرد که  از چند کلمه بیشتر نمی توانند استفاده کرد. در اینگونه تبلیغات استفاده بیشتر از 10کلمه روی کارایی تبلیغ تاثیر نامناسبی دارد.

بررسی ویژگی های بیلبورد های تبلیغاتی در تبلیغات محیطی

پیام بصری

در تبلیغات محیطی فرصت جذب مخاطب بسیار پایین است. این زمان برای پوستر ها بیشتر از بیلبورد و کلیه تبلیغات لارج فرمت مانند چاپ بنر و چاپ فلکسی است. بنابر این استفاده از فرم ها و تصاویر بصری  اهمیت ویژه ای دارند. و الطبع فرم ها و تصاویری که بتوانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند می توانند پیام تبلیغ را به راحتی به مخاطب انتقال دهند. فرم هم می تواند ساده و هم پیچیده و ترکیبی از چند فرم در طراحی بیلبورد استفاده شوند.  پیام های بصری هم می توانند مستقیم و هم مفهومی باشند. استفاده درست از فرم ها در طراحی بیلبورد و چاپ بنر نیازمند دانش بصری است زیرا هر فرم دارای ویژگی های خاص خود است و این ویژگی ها می توانند مفهومی را به مخاطب انتقال دهند. با بررسی دقیق مخاطب تبلیغ بیلبورد می توانند نوع فرم ها و تصاویر بصری را که قرار است در تبلبورد استفاده شود را مشخص کرد.