معرفی کاربرد چاپ بنر

کاربردهای چاپ بنر

در این مقاله قصد داریم به معرفی کاربردهای چاپ بنر بپردازیم . در ابتدا یادآوری می کنیم که چاپ بنر ابزار بسیار مناسب برای اطلاع رسانی و ارتباط  با مخاطب است. می توان گفت  بنرها پوستر هایی هستند که در ابعاد بزرگتر به چاپ می رسند. یکی از تفاوت‌های چاپ بنر استفاده از مواد مقوا با پوشش مات یا براق، وینیل و یا بوم می‌باشد که این مواد گاهی به نام چرم مصنوعی نیز شناخته می شود.

 

معرفی  کاربرد چاپ بنر

کاربردهای تجاری چاپ بنر

چاپ بنر یکی از موثرترین و در دسترس ترین و ارزان ترین ابزارهای اطلاع رسانی و تبلیغات تجاری است. بنرهای تجاری را می توان در محل کسب کارها مانند مراکز خدماتی یا مراکز فروش (فروشگاه ها و نمایشگاه ها ...) در جهت فروش محصولات و یا ارائه خدمات استفاده کرد. در بیشتر موارد استفاده کردن از این نوع  بنرها می تواند نقش به سزایی در موفقیت کسب کار ها داشته باشد. در ادامه به صورت مختصر به چند مورد از موارد کاربردی چاپ بنر در زمینه تجاری می پردازیم.
استفاده از چاپ بنر برای معرفی یک محصول یا محصولات برای عرضه در بازار
استفاده از چاپ بنر برای معرفی  برند در جهت برند سازی(برندینگ (Branding))  
استفاده از چاپ بنر برای معرفی خدمات شرکت ها ، موسسات و مراکز تولیدی
استفاده از چاپ بنر در جهت ارائه خدمات بهتر
استفاده از چاپ بنر برای اطلاع رسانی در جهت فروش محصول یا خدمات

 

معرفی  کاربرد چاپ بنر

استفاده از چاپ بنر در نمایشگاه ها

یکی از ابزارهای ثابت تمامی نمایشگاه ها چاپ بنر است. شاید به جرات بتوان گفت به دلیل ارزان بودن ، در دسترس بودن ، نصب آسان ، همچنین انعطاف پذیری و مقاوم بودن در سرما و گرما چاپ بنر بهترین ابزار چاپ و تبلیغات است. طراحی و چاپ بنر در  نمایشگاه ها باید با دقت فراوانی انجام شود . در سالن های نمایشگاه ها از استند برای نگه داری چاپ بنر استفاده می کنند. در طراحی بنر به سایز استند باید توجه کرد. استند ایستاده تبلیغاتی کاربرد زیادی در فضاهای داخلی نمایشگاهها دارد این نوع استند ها در فضاهای آموزشی، شرکت های خصوصی و... استفاده می شوند. استندهای با جنس های مختلف نیز در نمایشگاه ها استفاده می شوند. که می توان به استند چوبی، استند رول آپ نیز اشاره کرد. باید توجه داشت قیمت استند رول آپ متفاوت با قیمت استندهای ایستاده است.

 

معرفی  کاربرد چاپ بنر

چاپ بنر و گسترش فرهنگ و هنر 

این نوع چاپ بنر در زمینه های فرهنگی و هنری که بیشتر اهداف اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را دنبال می کند کاربرد فراوانی دارد . البته این نوع بنر ها گاهی  با اهداف اقتصادی نیز استفاده می شوند . مانند چاپ بنر اکران فیلم ها، نمایش ها ویا نشریات.  چاپ بنر در زمینه فرهنگی می تواند در موضوعات مختلف فرهنگی استفاده شود. مثلا استفاده از چاپ بنر برای اطلاع رسانی در زمینه حفظ محیط زیست و یا استفاده از چاپ بنر برای بالابردن سطح سرانه مطالعه ....

 

معرفی  کاربرد چاپ بنر

کاربرد چاپ بنر در زمینه علمی و آموزشی 

در مراکز علمی آموزشی چاپ بنر بسیار کاربرد دارد . این کاربرد در جهت اطلاع رسانی علمی و آموزشی بسیار اهمیت دارد. مراکز مانند مهد کودک، دانشگاه ها ، موسسات، مدارس و... بنا بر نیاز هر مرکز آموزشی از چاپ بنر استفاده می شود . 
در بعضی از موارد چاپ بنر برای اطلاع رسانی استفاده می شود. مانند زمان برگزاری آزمون ها در مراکز آموزشی و در مواردی از چاپ بنر در زمینه علمی برای ارائه مطالب علمی در مراکز آموزشی استفاده می شود. مانند چاپ بنر با موضوع آناتومی بدن انسان برای مراکز آموزشی پزشکی و ... کاربردهای چاپ بنر در زمینه علمی و آموزشی می تواند موارد بسیاری را شامل شود.

 

معرفی  کاربرد چاپ بنر

چاپ بنر برای مراکز خدمات درمانی

امروزه مراکز خدمات درمانی در جهت اطلاع رسانی به بیماران خود و یا کادر بیمارستان از چاپ بنر و چاپ استیکر بسیار استفاده می کنند. چاپ بنر در ورودی ساختمان های مراکز درمانی و گاهی در محوطه داخلی ساختمان به کار می رود. از چاپ استیکر نیز در تابلوها ، روی شیشه درب های فضای داخلی و خارجی ساختمان و خودروها  بیشتر استفاده می شود.  برچسب روی خودروها مراکز درمانی را به صورت آینه می چسبانند . این نوع چاپ استیکر بیشتر در قسمت جلوی خودرو دیده می شود.

معرفی  کاربرد چاپ بنر

چاپ بنر در مراسم‌ها

مراسم ها در جهت اطلاع رسانی از چاپ بنر استفاده می کنند. چاپ بنر در مراسم ها در زمینه مذهبی ، اجتماعی ، فرهنگی  و حتی مراسم های شخصی اقدام کاربرد فراوانی دارد.  گاهی زمان کافی برای چاپ بنر به صورت عادی وجود ندارد که می توان از چاپ فوری بنر استفاده کرد. در چاپ بنر مراسم ها می توان به بعضی از موارد اشاره کرد. چاپ بنر محرم ، چاپ بنر حجاج ، چاپ بنر تولد ، چاپ بنر ختم ، چاپ بنر سالگرد ازدواج ، چاپ بنر عید غدیر ، چاپ بنر عید فطر و...