تبلیغات محیطی

معرفی تبلیغات محیطی خلاقانه

تبلیغات محیطی چیست؟

اگر بخواهیم تعریف مناسبی از تبلیغات محیطی بیان کنیم می توانیم بگوییم به نوعی از تبلیغات بیرونی یا هر گونه تبلیغات که خارج از محیط های بسته انجام می گیرد تبلیغات محیطی می گویند این تبلیغات می توانند در جهت معرفی محصول یا محصولات، ارائه خدمات اطلاع رسانی می کنند. گاهی به  تبلیغات محیطی، تبلیغات خارج از خانه می گویند.

در واقع تبلیغات محیطی زیر مجموعه ای از تبلیغات بیرونی است. تبلیغات محیطی با رشد مصرف گرایی در حال افزایش است. بنابر این رسانه هایی که در فضای بیرونی قابل استفاده هستند در مجموعه تبلیغات محیطی قرار می گیرند.

تبلیغات محیطی روشی برای شناخت و ذهنیت سازی برای محصول و یا خدمات است. ذهنیت سازی در کنار خلاقیت می تواند فروش را برای تولید کنندگان یا ارائه دهنده های خدمات تضمین کند. گاهی اینگونه از تبلیغات با هدف معرفی محصول قبل از اینکه خریداران به فروشگاه مراجعه کنند انجام می شود.

 

معرفی تبلیغات محیطی خلاقانه

چرا باید از تبلیغات محیطی استفاده کنیم؟ 

تبلیغات محیطی برای شناخت محصول و خدماتی که ارائه می دهید بسیار مفید و کاربردی است و می تواند آگاهی مورد نیاز را به مخاطب و خریداران ارائه دهد. این نوع از تبلیغات واضح و قابل دید هستند و بیشتر در محل گذر افراد قراردارند و افراد خواسته یا ناخواسته این تبلیغات می بینند. این نوع از تبلیغات به دلیل که در روز بسیار دیده می شود و با مخاطبین بسیاری در تماس است ماندگاری بیشتر در ذهن افراد دارد. مانند تبلیغ محصول بر روی بیلبورد در بزرگراه که شهروندان در هنگام عبور از بزرگراه در مقابل این تبلیغ خواسته و یا ناخواسته  قرار می گیرند. تفاوت تبلیغات محیطی با دیگر راه کارهای تبلیغاتی مانند رادیو و یا تلویزیون این است که این نوع از تبلیغات کوتاه مدت نیست و قابل خاموش شدن هم نیست. در حقیقت تبلیغات محیطی  مانند تبلیغات تلویزیونی  که فرد انتخاب می کند که آیا تبلیغ را ببیند یا نه، تحت کنترل مصرف کنندگان نیست.

 

در ادامه این مقاله به چند نمونه از رسانه های تبلیغات محیطی می پردازیم با ما همراه باشید.

معرفی تبلیغات محیطی خلاقانه

لمپوست بنر

یکی از سازه های جدید در تبلیغات محیطی لمپوست بنر است لمپوست بنر از میله های مستطیلی شکل در ابعاد یک در سه متر است می توان بعد از نصب روی پایه آن چاپ بنر را نصب کرد. بعد از چاپ و چسباندن کنارهای چاپ بنر به سادگی می توانید لمپوست بنر را نصب کنید. لمپوست بنر می تواند بر روی سازهای به فک های ثابت که در بالا و پایین سازه در نظر گرفته می ‌‌‌‌‌شود مقاوم سازی شود این کار باعث می شود که  لمپوست بنر در برابر وضعیت نامناسب آب هوایی از استحکام مناسبی برخوردار باشد. این سازه امروز به دلیل قیمت ارزان و مناسب بسیار مورد توجه تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات قرار گرفته است

معرفی تبلیغات محیطی خلاقانه

چاپ بنر 

یکی از در دسترس ترین نوع تبلیغات محیطی چاپ بنر است. چاپ بنر تبلیغاتی است که در فضای بیرونی نصب می شود و از نظر ابعاد از چاپ پوستر بزرگتر است. چاپ بنر برای تمامی کسب کار ها قابل استفاده است . مشاغل بنا به نیاز خود می توانند از چاپ بنر در جهت تبلیغات بهره ببرند. چاپ بنر در برابر گرما و سرما و باران مقاوم هستند. چاپ بنر ارزان و لارج فرمت است به همین دلیل در میان رسانه های بصری از محبوبیت خاصی برخوردار است. کیفیت چاپ بنر در کنار طرح خلاقانه در چاپ و تبلیغات بسیار موثر است.

معرفی تبلیغات محیطی خلاقانه

چاپ فلکسی

بسیاری گمان می کنند بیشتر کاربرد چاپ فلکسی در تبلیغات محیطی در تابلوهای فروشگاهی است  این درحالی است که از این چاپ در بسیاری از سازه های تبلیغات محیطی قابل استفاده است و این گونه تبلیغات به دلیل استفاده از نور های زمینه‏، در تبلیغات محیطی بسیار محبوب است.  چاپ بنر بدون استفاده از نور پس زمینه و با قیمت ارزان در دسترس است با این تفاوت که چاپ فلکسی با استفاده از نورهای پس زمینه می تواند جلوه خاصی به تبلیغات محیطی بدهد و همین موضوع تاثیر بیشتر در ذهن مخاطب ایجاد می کند. در تبلیغات محیطی در بیشتر موارد از چاپ فلکسی در پیاده رو ها و یا بزرگراه ها و در مکان های عمومی مانند ایستگاه اتوبوس، تاکسی و ایستگاه مترو و... استفاده می کنند.

معرفی تبلیغات محیطی خلاقانه

چاپ استیکر 

چاپ استیکر به دلیل قیمت پایین و انعطاف در تبلیغات محیطی بسیار کاربرد دارد . چاپ استیکر به دلیل استفاده از مواد پی وی سی در متریال خود  به راحتی قابل نصب بروی هر سطحی است و غیر از استفاده در فضاهای خارجی مانند استیکر روی دیوار، استیکر روی زمین، استیکر روی شیشه، استیکر روی خودرو، استیکرروی اتوبوس، استیکرروی قطار، استیکرروی هواپیما، استیکرروی ماشین پخش محصول واستیکر بسته بندی و ... چاپ استیکر قابل استفاده در محیط های داخلی نیز می باشد. چاپ استیکر ارزان و مقاوم در برابر آب هوا است. این نکته باعث شد چاپ استیکر بیشتر مورد توجه قرار گیرد. چاپ استیکر با کیفیت نیز در تبلیغات محیطی یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه ویژه داشت.