چاپ و دکوراسیون

بررسی چاپ و دکوراسیون داخلی و دکوراسیون خارجی

دکوراسیون و تزیینات

برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب و یک ترکیب بندی ( Composition ) مناسب در دکوراسیون داخلی و خارجی نیازمندیم . مواردی چون خطوط ، فضا، فرم ، رنگ، بافت می توانند در نتیجه کلی تاثیر گذار باشند بنابر این عناصر بصری را مطابق مفاهیم بصری باید به یک کمپوزیسیون مطلوب برسانیم. بسیاری دکوراسیون داخلی منزل را مطابق حس زیباشناسی شخصی چیدمان می کنند. با اشاره به این نکته یادآور می شویم که دکوراسیون داخلی و خارجی مانند تمامی هنرها نیازمند دانش علمی در زمینه می باشد. این هنر نیز جدا از استفاده از عناصر با در نظر گرفت مفاهیم بصری در فضا و زمان مورد استفاده قرار می گیرد.

دکوراسیون داخلی نیز مانند هنرهای تجسمی از سبک های هنری پیروی می کند. و طراح ها در دکوراسیون  تحت تاثیر گذر زمان، فرهنگ و نیازهای افراد قرار می گیرد. 

در ادامه این مقاله قصد داریم تاثیر چاپ را در دکوراسیون داخلی و دکوراسیون فضاهای خارجی بررسی کنیم در ادامه با ما باشید. در این سال ها چاپ و محصولات چاپی نقش مهمی در دکوراسیون داخلی و خارجی ایفا کرده اند. این محصولات به دلیل انعطاف پذیری بالا و کیفیت و قیمت مناسب یکی از راه کار های در زمینه تزیینات و دکوراتیو هستند.

بررسی چاپ و دکوراسیون داخلی و دکوراسیون خارجی

معرفی بهترین چاپ

در دکوراسیون داخلی از بسیار از چاپ ها می توان بهره برد . در ادامه به چند نمونه از انواع چاپ و محصولات چاپی می پردازیم .  چاپ دیجیتال برای چاپ پوستر های و بافت های و طرح ها در ابعاد کوچک می توان استفاده کرد. این چاپ دارای محدودیت در نصب است و روی هر محلی قابل نصب نیست علاوه بر این به دلیل چاپ روی کاغذ از ماندگاری پایینی برخوردار است. چاپ سیلک برای چاپ بر روی پارچه و متریال های مختلف می توان از آن استفاده کرد. این چاپ ارزان و از در انتخاب رنگ و کیفیت محدود برخوردار است و استفاه از آن نیاز مند دانش است. چاپ استیکر و یا وینیل  به دلیل استفاده از متریال از جنس پی وی سی PVC در برابر رطوبت ، گرما و پارگی مقاومت بالایی دارد . چاپ استیکر بسیار با کیفیت و  ارزان است . همچنین قابلیت نصب در هر محلی را دارد حتی در سطوح ناهموار که این موارد باعث شده است که چاپ استیکر با محبوبیت زیاد مواجه شود. چاپ بنر یکی از چاپ هایی است که در بسیار از زمینه ها مورد استفاده قرار می گیرد صرف نظر از محصول تبلیغاتی ، چاپ بنر به دلیل کیفیت بالا و مقاومت و قیمت ارزان محصول مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی است. چاپ فلکس نیز یکی دیگر از محصولات متفاوت در زمینه تزیینات دکوراتیو است چاپ فلکس با سازهای متفاوت در دکوراسیون داخلی و دکوراسیون خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

بررسی چاپ و دکوراسیون داخلی و دکوراسیون خارجی

کدام چاپ بهتر است

نمی توانیم به شکل مشخصی بگوییم که کدام چاپ مناسب تر است این موضوع دقیقا به سطح نیاز مخاطب و اجرای طرح توسط طراحان دکوراسیون بر می گردد. عواملی مانند محل نصب ، ابعاد ، کیفیت، ماندگاری ، انعطاف پذیری و در نهایت هزینه محصولات چاپی است در انتخاب یک محصول نقش اساسی را ایفا می کند.