چاپ مش

بنرها و استیکرها مدت هاست که در صنعت تبلیغات ارزانترین و ساده ترین روش های تبلیغات بود اند اما با گذشت زمان ابزارهای تبلیغات دیگری نیز وارد عرصه شده و بسیار قوی عمل کردند. یکی از این ابزارهای تبلیغات مش و چاپ مش می باشد.

اگر به دنبال روشی ویژه و منحصر به فرد برای چاپ می گردید، اگرمی خواهید تبليغ شما موفق شود، ديده شود، خوانده شود، پذيرفته شود، به ياد آورده شود و به آن عمل شود توصیه ی ما به شما چاپ مش است.
 

تبلیغات و روش بکاررفته در تبلیغات میتواند به صورت مستقیم بر فروش و درآمد و سود شرکت‌ها تاثیر ملموسی را بگذارد، بنرها، فلکسی ها، مش ها و تابلوهای تبلیغاتی با یکدیگر متفاوت هستند اما یک ویژگی  مشترکی بین آن ها وجود دارد و آن انتقال پیام به مخاطب است. حال اینکه ابزار تبلیغاتی چقدرجذاب و گیرا باشد و چه میزان در ذهن مخاطب جای گیرد بستگی به ویژگی ابزار به کاv رفته در تبلیغ شما دارد.  یکی از ابزار هایی جدید که برای این کار استفاده می شود و بازخورد بالایی نیز دارد مش است. چاپ مش از مدل های چاپ است که مقاومت بالایی داشته و کاربرد فراوانی دارد.

 

چاپ مش یا مش چیست؟

این چاپ عمدتا در ابعاد بزرگ صورت می گیرد و سطح آن بصورت مشبک است. چاپ مش جز تبلیغات مدرن بوده و جلوه ی بصری مطلوبی دارد. جنس مش از جنس پلی استر است و مقاومت بالایی در شرایط جوی دارد از این رو می توان علاوه بر تبلیغات فروشگاهی و تبلیغات در فضای بسته در فضای باز نیز از آن استفاده کرد. سوراخ های ریز موجود بر روی مش سطح شیشه را به طور کامل نمی پوشاند و فضا داخلی را تاریک نمی کند. این مشخصه یکی از مشخصات محبوبی است که سبب اثر بخشی بیشتر آن می شود.
مش در دو نوع معمولی و چسب دار تولید می شود که ویژگی ها و امتیازات نوع چسبدار آن در ‏بخش مربوطه آمده است. نوع معمولی و بدون چسب آن برای دکورها و استند های نمایشگاهی و یا ‏پارتیشن بندی فضاهای مختلف (به همراه طرح و تصویر دلخواه بر روی آن) مناسب است. صفحات مش در ‏عرض های متنوع موجود است.

چاپ مش شیشه:

مش شیشه مشی است که از آن برای چسباندن روی شیشه استفاده می شود. نصب این مش خیلی آسان و سریع بوده و نیاز به تخصص ندارد. یک طرف مش چسبی قرار دارد که امکان نصب را برای شما آسانتر می کند. شما می توانید براحتی چسب و مش شیشه را در زمان دلخواه از آن جدا کنید بدون آنکه اثری از آن بر روی شیشه باقی مانده باشد.
همانگونه که گفته شد مش شیشه یکی از بهترین در انواع تبلیغات است. فرق این مش با استیکر شیشه این است که به دلیل سوراخ های ریز موجود در آن نور را به راحتی عبور داده وسبب پوشانده شدن کامل شیشه نمی شود.
 

چاپ مش استند:

از مش می توان بر روی استند نیز استفاده کرد. در این مدل از مش از چسب استفاده نشده است و بر روی استند نصب می شود از این مش میتوان در هر محیطی استفاده کرد.
کابرد مش:
تقریبا هر جایی که دارای سطح صاف و صیقلی داشته باشد می توان از مش و استیکر استفاده کرد. چاپ مخصوص شیشه ی مغازه، چاپ بر روی دیوار، چاپ بر روی سرامیک، چاپ بر روی سطح استیل، همگی از کاربرد مش به شمار می روند. البته بر روی اتوبوس ها و ماشین ها و کانتینر ها  نیز می توان از مش استفاده نمود.

دستگاه چاپ مش:

نام دستگاهی که برای چاپ مش از آن استفاده می شود دستگاه­‌های اکوسالونت می باشد.
 
مقایسه ی کیفیت مش با استیکر:
از آنجا که از هر دستگاهی برای چاپ مش نمی توان استفاده کرد کیفیت مش ها بسیار بالا می باشد. البته این امر به نوع مرکب به کار رفته نیز بستگی دارد. مرکب به کار رفته باید مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی داشته باشد.
 
نکته ی مهم هنگام نصب مش:
نصب مش و نصب استیکر شبیه به یکدیگر می باشند اما نصب چاپ مش به سختی نصب استیکر نیست زیرا دیگر هنگام نصب نیازی نیست که نگران به وجود آمدن حباب بر روی آن باشید. توصیه ی ما به شما این است که از آب برای چسباندن استفاده نمایید.
قبل از نصب سطح را به خوبی تمیز نمایید. با آب و ریکا سطح را پوشش دهید تا بتوانید مش را بر روی آن جابه جا کنید. پس از نصب سه ساعت زمان برای خشک شدن نیاز خواهد یود. هنگام جدا کردن مش از گرمای سشورا کمک بگیرید تا براحتی از سطح جدا شود.
 
مزایای چاپ مش:
از مزایای چاپ مش می توان به جلب نمودن توجه مخاطبین، ایجاد علاقه در مخاطب، تحریک و تمایل در مخاطب، راهنمای خرید مخاطب و برندینگ کالا اشاره کرد. هر چه از شیوه های جدیدتر و مدرن تر و خاصتری برای برندینگ کالا استفاده نمایید مخاطب جذب شده و آگاهی بهتری خواهد داشت. از چاپ مش برای اطلاع رسانی و توضیحات در ارتباط با محصول و خدمات نیز استفاده می کنند.
بدون شک کیفیت تبلیغات معیاری و سنجشی برای کیفیت نوع خدمات و کالای شما خواهد بود. هر چه از روش های جذاب و باکیفیت بالاتری برای تبلیغات خود استفاده نمایید راه رسیدن به هدف را برای خود هموار تر نموده اید.
 
سفارش چاپ مش:
برای سفارش چاپ مش ابتدا انداره ی طرح و مکان نصب مش مشخص گردد.  پس از آن طراح گرافیک تصویر و موضوع را طراحی کرده و به برای چاپ مش اطلاعات را به دستگاه چاپ انتقال می دهد.