چاپ بنر

بنرها جز رایج ترین ابزارهای  تبلیغاتی هستند که از آن ها برای انتقال پیام و اطلاعات استفاده می شود. این شیوه ی ارتباط با مخاطب در هر مکانی قابل نصب بوده وانواع سایزهای آن در فضاهای سرپوشیده و سرباز دیده می شود.
با سفارش بنر رفتار انسان ها را تغییر خواهید داد. رفتار انسانها بطور مستمر تحت تاثیر مجموعه اي از عوامل شامل نیازها ، انگیزه ، محرکها ، امکانات ،انتظارات ، ترجیحات ، ادراك ها و عوامل فردي و اجتماعی و محیطی تغییر می کند. در نتیجه زمانی تبلیغات شما موثر خواهد بود که بتواند رفتار انسان ها را تغییر داد. روانشناسان همواره بر این باورند که جلوه ی بصری تاثیر بسیاری زیادی بر روی رفتار انسان ها خواهد گذاشت. بنرها نیز جز ابزاز آلات بصری می باشند و بدلیل ارزان قیمت بودن با افزایش تعداد بنر چاپی می توان نتیجه ی بهتری را کسب نمود.

فرق بنر با پوستر یا تراکت:
در قدیم از پوسترها برای انتقال استفاده می کردند. پوسترهای تبلیغاتی روش های کم خرجی برای تبلیغات بوده اند اما طول عمر آن ها بسیار پایین بود و چاپ پوستر در سایزهای بزرگ احتمال آسیب رسیدن به آن را بیشتر می کرد. اما پس از دستیابی به ابزار های مفید، امکانات نوین و الگوهای مناسب پوسترهای قدیمی جای خود را به بنرها دادند.

 

بنرها ارزانترین و محبوب ترین روش تبلیغاتی مدیران:

بازارهای جهانی و رقابتی این فرصت را برای ابزارهای تبلغاتی فراهم کردند که کسب و کارها را مطرح کنند و آن ها را به هدفشان برساند. یکی از روش های تبلیغاتی که همواره از محبوبیت بالایی در میان مدیران و صاحبان کسب و کارها برخوردار بوده است چاپ بنر می باشد. چاپ بنر می تواند بصورت های مختلفی به کار گرفته شود. چاپ بنر استندی، چاپ بنر تابلو، چاپ بنر دیواری حاکی از تنوع در بکاربردن بنر می باشد. شما می توانید انواع بنر ها را در سایزها و اندازهای مختلف در هر مکانی نصب کنید و مدت ها آن را در معرض دید عموم قرار دهید.
 
چاپ بنر با کیفیت:
تبلیغات می تواند عامل بهبود کیفیت کالا در بازار گردد اما به شرطی که خود دارای کیفیت بالایی باشند. تبلیغات از طریق بنر با کیفیت موجب افزایش میل نهایی به مصرف و مصرف کل و در نتیجه بالا رفتن تقاضا می شود. بنرباکیفیت بالا نشان دهنده ی وجه ی کاری با کیفیت شما بود. چاپ بنر با کیفیت به عوامل مختلفی بستگی دارد که تمامی آن ها مکمل هم بوده و نبود هر کدام از ارکان نقص کل بنر را موجب می شود.
یکی از این عوامل دستگاه چاپ بنر می باشد. بدون شک نوع مرکب به کار رفته در دستگاه و مدل دستگاه در درجه ی اول اهمیت بزایی در کیفیت بنر دارند. حتی اگر نوع متریال بنر شما درجه ی یک و حصول شرکت کره باشد و از دستگاه خوبی برای چاپ بنر تبلیغاتی استفاده نشود نتیجه ی بدست آمده مطلوب و قابل قبول نخواهد بود. نکته ی بعدی مهارت اپراتور در چاپ بنر است.اپراتور چاپ بنر باید از سطح دانش و آگاهی کافی نسبت به زوایای گوناگون فنی و سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه چاپ بنر برخوردار باشد. اپراتور باید با دقت و وسواس بالا دستگاه چاپ بنر را کنترل نموده و رنگ ها را مطابق با تصویر به چاپ برساند.
 
جوهر مخصوص چاپ بنر:
همانگونه که گ فته شد جوهر به کار رفته در بنر تاثیر زیادی بر روی کیفیت بنر خواهد گذاشت. از این رو برای ارزیابی عملکرد بنر چاپی و پیشبرد فروش از طریق جلب توجه مشتری باید به نوع مرکب به کار رفته در بنر نیز توجه نمود. رنگ های به کار رفته در هر نوری متفاوت دیده خواهد شد. از این رو قبل از چاپ بنر مکان قرار گیری آن را مشخص کیند. بنرهای فضای باز و بنرهای نصبی در مکان سرپوشیده در رنگ های بکارگرفته شده با یکدیگر فرق خواهد داشت. شما می توانید از کتابچه ای مخصوص جوهر برای انتخاب رنگ های بنر استفاده کنید.

 

چاپ بنر مقاوم: 
بنر با دوام و دارای طول عمر بالا به نوع چاپ آن بستگی دارد. مشتریانی که خواهان بنر برای فضای باز هستند دوام و مقاومت بنر نیز علاوه بر کیفیت بنر برایشان اهمیت دارد.
چاپ بنر مقاوم به باد و پارگی: برای آنکه بنر شما مقاومت بالایی در برابر پارگی داشته باشد یکسری سوراخ در برخی از نقاط بنر ایجاد نمود تا باد از آن عبور کرده و بنر را پاره نکند. البته لایه ی نازکی از وینل مش نیز مقاومت بنر را بالا خواهد برد.

بنر مقاوم به باران:

بنرهای که دارای متریال ضد اب می باشند و مرکب به کار رفته در آن نیز مقاوم به آب باشد به خوبی در برابر باران و مقاومت داشته و برای مدت ها در فضای باز دوام می آورند. بنرهای با کیفیت بالای مرکب در برابر تابش آفتاب نیز تاب می آورند.

سفارش بنر:
برای سفارش بنر ابتدا باید طرح بنر مشخص شود و سس بهمرحله ی چاپ برسد. همانقدر که کیفت بنر می تواند بر روی تاثیر تبلیغات اثر گذار باشد طرح آن نیز مهم است. پس از طراحی بنر و قبل از چاپ از طرح و رنگ آن اطمینان داشته باشید و پس از تایید آن را به مرحله ی چاپ برسانید تا مبادا دوباره مجبور به چاپ بنر دیگری شوید. حاشیه ای سفیدی را برای بنر در نظر بگیرید تا در اثر برش قسمت های اصلی بریده نشوند. در آخر بنر خود را قبل از تحویل چک کنید تا شکسته نباشند و رنگ آن همان رنگی باشد که در طرح بنر شما بوده است.

سفارش بنر تعداد بالا:
اگر می خواهید از یک طرح بنر به تعدا بالا چاپ کند و آن را در مکان های مختلف نصب کنید بهتر است آن ها را به طور یکجا سفارش دهید. چاپ بنر با تیراژ بالا هرینه های چاپ بنر را کاهش خواهد داد. چاپ بنر برای شرکت ها، چاپ بنر برای مراکز دولتی و دانشگاه ها طبق این روش ارزانتر خواهند شد.


کاربرد بنر:
تغییرات و دگرگونی ها راه کارهاي جدیدي را براي دستیابی به اهداف تبلیغات باز کرده اند.
هنگامی چاپ بنر تبلیغاتی بر روی ذهن مشتری تاثیر می گذارد که آگاهي خريدار از محصولات شركت چندان زياد نباشد یا محصولات داراي مشخصات و ويژگي هايي باشند كه خريدار از آنها اطلاع کافی نداشته باشد. در واقع تبلیغات راهی به سوي مشتریان باز می کند و پیامی را به مخاطب خود می رساند، این موضوع سبب شده که بنر ها در هر جایی دیده شده و به کار گرفته شوند. برندینگ کردن کالاها، معرفی خدمات، معرفی محصولات، به نمایش گذاشتن لوگو، متن اطلاع رسانی و بسیاری از موارد دیگر از طریق چاتپ بنر امکان پذیر خواهد بود.
نمایشگاه ها، کنفرانس ها، ارگان های دولتی، شرکت ها، مجالس،کارخانه جات، فروشگاه ها، همه و همه برای اطلاع رسانی و تبلغات از بنر استفاده می کنند.
 
چاپ بنر فوری:
از جمله تقاضای مشتریان از چاپخانه ها چاپ بنر فوری و در سریع ترین زمان ممکن می باشد. یکی از مزایای دستگاه های چاپ امروزی چاپ بنر فوری آن هم با تیراژ بالا می باشد. البته کیفیت بنر با چا فوری نباید با دیگر سفارشات بنری متفاوت باشد و از جذابیت ظاهری آن کاسته شود.
 
نکات مهم در خصوص طراحی بنر:
مسلما اولین چیزی که با مشتری ارتباط برقرار می کند طرح بنر می باشد . بنابراین برای داشتن بنری زیبا و جذاب موارد زیر را رعایت کنید:

  • در حد امکان بنر خود را ساده و نه خیلی شلوغ طراحی کنید.
  • شکلی برای بنر انتخاب کنید که دارای معنا و مفهوم بوده و برای همگان نیز قابل فهم باشد.
  • اطلاعات را تا حد امکان مختصر بنویسید.
  • با جمله های کوتاه حداکثر مطلب را به ببینده انتقال دهید.
  • با کمک علم رنگ شناسی هارمونی رنی جذابی ایجاد کنید.
  • از لوگوی خود در بنر استفاده کنید.
  • و در آخر اطمینان حاصل کنید که بنر شما با نهایت کیفیت به چاپ می رسد.