چاپ استیکر

استیکر چیست؟

وینیل یا استیکر به متریالی نازک گفته می شود که از جنس پی وی سی بوده و پشت آن چسب‌دار است.استیکرها کاربردهای زیادی دارند، اما بیشترین استفاده آنها در به تبلیغات محیطی است.

مزایای چاپ استیکر:

استیکرها ضد آب و قابل شستشو هستند و مقاومت بالایی در برابر پارگی دارند. متریال وینیل یا استیکر، به دلیل فرم برچسبی و ویژگی نصب راحت بر روی سطوح مختلف به‌خصوص شیشه، کاربرد فراوانی در صنعت تبلیغات دارد. امروزه استیکر تزئینی جای خود را در منازل نیز باز کرده اند بطوری که با کمترین هزینه می توان استیکری زیبا با طرح و نقش دلخواه را به دیوارهای پذیرایی، اتاق یا آشپزخانه چسباند.
 

مزایای چاپ استیکر:

استیکرها ضد آب و قابل شستشو هستند و مقاومت بالایی در برابر پارگی دارند. متریال وینیل یا استیکر، به دلیل فرم برچسبی و ویژگی نصب راحت بر روی سطوح مختلف به‌خصوص شیشه، کاربرد فراوانی در صنعت تبلیغات دارد. امروزه استیکر تزئینی جای خود را در منازل نیز باز کرده اند بطوری که با کمترین هزینه می توان استیکری زیبا با طرح و نقش دلخواه را به دیوارهای پذیرایی، اتاق یا آشپزخانه چسباند.
 

محل نصب استیکر:

استیکر را می توان بر روی انواع مختلف سطوح صاف مانند شیشه، چوب (MDF)، پلاستیک، گچ و غیره نصب نمود. نصب استیکر و چسباندن آن بر روی سطوح بسیار راحت می باشد. پس از تمیز نمودن سطح، آن را آغشته به مخلوط آب و مایع ظرفشویی نمایید تا در استیکر شما حباب ایجاد نشود. پس از بازکردن استیکر آن را به خوبی بر روی سطح جابه جا نمایید تا در محل موردنظر قرار گیرد. در آخر نیز استیکر را با کاردک و یا کارت بانکی خالی کرده و فرصت دهید تا استیکر خشک شود.
 

افزایش مقاومت استیکر:

برای افزایش مقاومت استیکر در برابر سایش و خش و بالا بردن دوام و پایداری آن می توان از روکش لمینت گرم و سرد بر روی آن استفاده نمود.
اگر به دنبال چاپ استیکر با دوام هستید باید توجه داشته باشید که فقط جنس استیکر و جنس جوهر چاپ استیکر تعیین کننده ی کیفیت نخواهد بود. نوع دستگاه چاپ استیکر نیز بسیار مهم و تاثیر گذار است. هر دستگاهی بسته به نوع جوهری که استفاده میکند نیز ماندگاری رنگی متفاوتی دارد. اگر ماندگاری رنگ استیکرهای چاپ شده برایتان اهمیت دارد استیکر با جوهر های آمریکایی برای شما مناسب می باشد.
 

کاربرد استیکر:

استیکرها با کاربرد های گوناگون تزئینی و تبلیغاتی چاپ می شوند. هر دو آن ها در فضای بسته و باز قابل استفاده می باشند. البته استیکر مخصوص فضای باز باید مقاومت بهتری نسبت به سایر استیکرهای فضای بسته داشته باشد.
از استیکر برای معرفی کالا، تبلیغات، بردندینگ، اطلاع رسانی، معرفی خدمات در نمایشگاه ها، رستوران ها، هتل ها، مراکز خرید، فروشگاه ها، هایپرمارکت ها، مراکز آموزشی، ارگان های دولتی، کارخانه جات، صنایع غذایی و بسته بندی، صنایع تولیدی و صنعتی، صنعت دکوراسیون و.. استفاده می کنند. استیکر تزئینی نیز مانند استیکر های تبلیغاتی پر مخاطب و محبوب بوده و در معابر و منازل نیز از آن استفاده می شود.
 

انواع استیکر:

استیکر به انواع، چسب موقت، کاترپلاتر، براق، چسب دائمی، شیشه‌ای مات و شیری مات تقسیم می‌شود.
استیکرها بسته به کاربرد در جاهای مختلف نصب می شوند. زمانی شما می تواند بهترین بهره را از استیکر ببرید که استیکری متناسب با کاربرد خود انتخاب و چاپ کنید. در ادامه شما را با انواع استکیرها اشنا می سازیم:
 

 

- استیکر شیشه ای:

این استیکر به صورت بی رنگ یا ترانسپرنت میباشد ، کاربرد استیکرشیشه برای نصب روی شیشه ها یا جاهایی که میخواهند رنگ پشت زمینه دیده شود می باشد. ماندگاری استیکر شیشه ای بستگی به مواد بکار رفته و جوهر آن دارد اما به طور معمول بین 8 ماه تا دوسال می توان از آن استفاده نمود. استیکرهای شیشه ای استیکری هایی هستند که رنگ در آن ها مات بوده به طوری که آن طرف شیشه به خوبی مشخص می باشد. استیکرهای شیشه ای عمدتا روی شیشه ها یا سطوح با رنگ ملایم متمایل به سفید چسبانده میشوند ونباید آن را بر روی سطوح تیره و شیشه ی تیره چسباند.

- استیکر زمینه سفید:

نوعی از استیکر که زمینه سفید یا زمینه شیری نام دارد کاربرد فراوانی در رمینه ی تبلیغات و تزئینات دارد. استیکرهای ماشینی و برچسب هایی که بر روی ماشین ها زده می شوند از این نوع می باشند. استیکرهای ماشینی باید مقاومت بالایی در برابر شرایط جویس داشته باشند.

- استیکرهای رنگی:

استیکرهای رنگی یا استیکرهای روز رنگ در انواع رنگ ها موجود می باشد و دوام رنگی آن بالای 3 سال می باشد.

- استیکر شبرنگی:

همانطور که از نام این استیکر پیداست شب ها رنگ استیکربازتاب شده و در تاریکی می درخشند. نوعی از انی استیکر وجود دارد که قابلیت چاپ ندارد و به صورت لانه زنبوری میباشد جهت تابلوها ی راهنمایی و رانندگی و همچنین برای پشت کامیونها چاپ می وشود.

 

سفارش استیکر:

در نوری گرافیک چاپ وینیل یا چاپ استیکر با دستگاه های بروز با تکنولوژی بالا و بهترین جوهر انجام می شود. چسب بکار رفته در استیکر نیز اهمیت داد که باید در نوع خود مرغوب و با دوام باشد. چاپ استیکر با طول عمر بالا نیاز به رعایت و استفاده از مواد اولیه مرغوب دارد. قبل از سفارش استیکر محل مورد نظر را اندازه گیری کنید. داشتن مختصری اطللاعات درباره ی دستگاه های چاپ استیکر و کاربرد آن ها ضروری می باشد:
دستگاههای چاپ Out door (سالونت بیس: کیفیت متوسط با ماندگاری بین 8 ماه تا 2 سال بر روی ماشین و کامیون و ماندگاری بین یک سال تا چهار سال برای استیکرهای روی شیشه فروشگاه.
 دستگاههای چاپ اکو سالونت : کیفیت بسیار خوب و ماندگاری رنگ بین 3 تا 6 ماه بر روی کامیون و ماندگاری بین 8 ماه تا 12 ماه برای شیشه فروشگاهها یا داخل پاساژها