نصب مش

 

با آنکه عملیات نصب مش یا نصب استیکر آسان بنظر می رسد اما نصب آن نیاز به دقت و مهارت دارد تا مش پس از نصب از سطح جدا نشود.

توجه داشته باشید که هیچگاه به لبه دیوارها یا امتداد چارچوب درب و پنجره ها در نصب مش به عنوان خط شاقول اعتماد نکنید و حتما برای شروع به کمک یک ابزار شاقول روی هر دیوار یک خط عمودی رسم نمایید.
نصب مش معمولا بر روی شیشه انجام می شود. در این بخش به توضیحی در ارتباط با نحوه ی صحیح نصب میش بر روی شیشه می پردازیم.
 
نصب مش
از پرطرفدارترین متریال های چاپ دیجیتال که برای تزئینات و تبلیغات از استفاده می شود مش است. مش دارای سوراخ های ریزی است که سبب می شود شیشه به طور کامل پوشیده نشده و نور دهی درون اتاق به خوبی انجام شود. این یکی از مزایای برتر مش نسبت به بنر یا استیکر می باشد زیرا شما در عین حال که چاپ خود را بر روی شیشه چسبانده اید دید را به طور کامل از بین نبرده اید.از مش شیشه در شیشه ی مغازها ها و فروشگاه ها استفاده می شود.
انوع مش:
مش در دو نوع پشت چسب دار و چسب دار می باشد که پشت چسب دار آن بر روی شیشه چسبانده می شود. از جمله دیگر مزایای مش نسبت به استیکر این است که نحوه ی چسباندن مش روی شیشه آسانتر از استیکر بوده و به دلیل سوراخ های ریز احتمال جمع شدن حباب زیر مش بسیار کم است.
 

 

طریقه ی نصب مش شیشه:

ابتدا قبل از شروع کار شیشه را به خوبی تمیز نمایید. بهتر است شیشه را با شیشه پاک کن تمیز نکنید برای این کار از صابون یا الکل بهره بگیرید.
نصب مش شیشه در دو حالت خشک و خیس انجام می گیرد. در حالت خشک ابتدا لایه ی نازک پشت مش را کم کم از آن جدا کرده و همزمان بر روی شیشه می چسبانید البته قبل از شروع کار بهتر است خطوط راهنما را بر روی شیشه علامت بزنید تا پس از اتمام کار متوجه کج بودن مش نشوید. در این روش مش را می توانید از بالا به پایین یا از چپ به راست بچسبانید.
در روش خیس روش کار کمی آسانتر است. سطح شیشه را به مخلوط آب و مایع ظرف شویی  آغشته کنید سپس مش را بر روی شیشه قرار دهید و در صورت نیاز آن را براحتی جابه جا نمایید.
 
نصب مش بر روی ماشین:
مش برای پشت ماشین نه تنها دید را نمی گیرد ، باعث می شود تا نور ورودی به ماشین کمتر می شد.
علاوه بر این ها زیبایی چاپی که بر روی شیشه از بیرون جلوه می کند، ماشین را جذاب تر و خاص تر می کند. برای نصب مش بر روی شیشه ی ماشین می توانید به روش توضیح داده شده در قسمت بالا عمل کنید.