نصب استیکر

روش نصب استیکر:

 در این قسمت شما را با نصب استیکر آشنا می کنیم.
شاید برایتان پیش آمده باشد که در استیکرهای نصب شده بر روی سطح شیشه یا دیوار حباب های ریزی را مشاهده کنید. این حباب ها به دلیل نصب غیر صحیح استیکر به وجو می آیند. مقاومت استیکر و طول مدتی که استیکر بر روی سطح چسبیده شده است نه تنها به مقاومت چسب استیکر بستگی دارد بلکه مهارت نصاب استیکر نیز تعیین کننده است. سوالی که در مورد نصب استیکر در موارد زیاد پرسیده می شود این است که استیکر بر روی چه سطوحی می چسبد؟

 

استیکر بر روی سطوحی صاف و صیقلی همچون شیشه، سرامیک، دیوار رنگ روغن و ماشین به خوبی می چسبد. روش های نصب استیکر به دو دسته روش خشک و روش خیس تقسیم بندی می شود که در ادامه این دو روش را برای شما شرح می دهیم:

 
روش خشک
رایج ترین روش نصب استیکر روش خشک است. در این روش از هیچ مایعی برای نصب استیکر استفاده نمی شود و هیچ شانسی برای استفاده از مایعات در بین استیکر و سطح وجود ندارد که منجر به لایه برداری و یا ایجاد حباب آب  شود. تنها معایب روش نصب خشک، این است که شما فقط یک فرصت برای انجام نصب درست دارید و هیچ فضای کاری برای اشتباه ندارید. نصب و راه اندازی خشک با موفقیت بسیار زیاد انجام می گیرد. اگر در زمستان و در فضای بیرون  قصد نصب و چسباندن استیکر را دارید روش خشک بهتر از روش خیس برای شما خواهد بود.
 
روش مرطوب:
روش جایگزین نصب استیکر شما روش نصب مرطوب است. مزیت استفاده از روش نصب مرطوب این است که شما می توانید چندین بار استیکر را روی سطح جابه جا کنید تا موقعیت دلخواه خود را به دست آورید البته تا زمانی که استیکر و سطح هنوز مرطوب باشد. معایب این روش این است که اگر نصب به خوبی صورت نگیرد حباب های آب در زیر استیکر ایجاد می گردد و باید به خوبی تخلیه شود. ما روش نصب خشک را توصیه میکنیم اما اگر دستورالعمل نصب مرطوب را ترجیح میدهید، آن را در این قسمت دنبال کنید.
نکته مهم: استیکر بر روی سطوح آلوده یا چرب به نمی چسبند.
 

 

دستورالعمل نصب استیکربر روی دیوار:

استیکر دیواری را از کاغذ آن جدا کرده و بر روی دیوار بچسبانید. دقت کنید که کاغذ استیکر به یکباره از آن جدا نشود و این فرآیند به آرامی انجام شود. آن جدا و آرام و کم کم بر روی سطح مورد نظر بچسبانید. این کار را می توانید از راست به چپ یا از بالا به پایین انجام دهید. در روش خیس قبل از نصب استیکر سطح را با آب و مایع ظرف شویی اشباع می کنند.
در صورت وجود حباب در روش خیس و خشک، ان را کاردک به دقت خارج نمایید.
 
نصب استیکر بر روی شیشه:
شیشه را به طور کامل با الکل یا صابون و آب شستشو دهید. از پاک کننده شیشه استفاده نکنید، زیرا  بقایای آن را از بین نمی رود و باعث می شود که برچسب به خوبی نچسبد. در مرحله ی اول محل قرارگیری استیکر را به وسیله ی خط کش علامت گذاری نمایید.
پس از چسباندن استیکر می توانید از کارت بانکی برای خارج کردن حباب ها و محکم شدن استیکر به شیشه استفاده کنید.
کاغذ سفید را از پشت استیکر بردارید. اگر برچسب به شیشه چسبیده باشد، سلفون آن را جداکنید در غیر این صورت مرحله 2 را تکرار کنید.
جدا کردن سلفون روی استیکر را به آرامی انجام دهید. قبل از جدا کردن آن را با کارت اعتباری محکم کنید. برای بهتر شدن نتیجه ی کار میتوانید به مدت 24ساعت برای این مرحله صبر کنید و سپس سلفون را جدا نمایید. به آرامی این کار را انجام دهید و مراقب باشید برچسب از روی شیشه جدا نشود.
 
نصب استیکر روی ماشین:

نصب استیکر ماشین، نصب استیکر کانتینر، نصب استیکر کامیون نصب استیکر ماشین پخش مواد، نصب استیکر اتومبیل و.. به آسانی نصب دیگر استیکر ها نبود و نیاز به تخصص دارد. سختی کار نصب بر روی ماشین به دلیل ناهمواری سطح است. ماشین دارای برجستگی ها و فرو رفتگی هایی می باشد که چسباندن استیکر بر روی آن به مهارت و تجربه نیازمند است. از مشکلاتی که نصب استیکر بر روی ماشین توسط افراد غیر حرفه ای ایجاد می کند این است که استیکر پس از مدتی جدا شده و دیگر نمی توان از آن استفاده نمود.

نکته ی مهم این است که نصب استیکر بر روی ماشین به روش خشک انجام می شود. و نمی توان از روش خیس برای نصب استیکر ماشین بهره گرفت.
نصب استیکر ماشین با گروه های چند نفره انجام می گیرد و در صورت بروز مشکل و جدا شدن آن عمل ترمیم استیکر جدا شده را بر عهده میگیرند.
 

نحوه ی جدا کردن استیکر:

برای جدا کردن استیکر از روی سطوح می توانی از یک سشوار کمک بگیرید و با گرم کردن استیکر آنرا از روی سطح مورد نظر جدا نمایید.