استندهای نمایشگاهی

تاثیر تبلیغات شما بر ذهن عموم زمانی جای می گیرد به خوبی در معرض دید بوده و جلوه متفاوتی از سایر تبلغات داشته باشد. علاوه بر شکل ظاهری، طرح و لوگو آیکن دیگری نیز بر زیبایی تبلیغا شما تاثیر بسزایی دارد و آن استند است.

استندها وسیله ای پرکابرد در صنعت تبلیغات هستند که انواع چاپ ها بر روی آن نصب می گردد. استندها و سازه های استندی سبب می شود دید کاربران بر روی استند بیشتر شده و بازده بالاتر برود.
مزایای زیاد استندهای تبلیغاتی سبب شده تا تنوع این سازه روز به روز بیشتر شده و کاربرد آن در فضای باز و سرپوشیده بیشتر گردد.
 
مزایای استند های تبلیغاتی:
استندهای تبلیغاتی در انواع اندازه ها و طول ها، لنواع شکل ها و با انواع جنس ها قابل ساخت می باشد. استندهای نمایشگاهی و استندهای فروشگاهی طبق سلیقه ی شما برای کسب بیشترین بازده قابل ساخت و اجرا می باشد. برخی از استندهای فضای باز یا سرپوشیده را می توان به صورت دو طرفه نیز استفاده کرد یعنی بر روی یک استند دو مدیا نصب نمود. بکاربردن پوستر، تابلو یا هر نوع چاپ دیگری بر روی استند یکی از اقتصادی ترین راه های تبلیغاتی است. این استندها ها قابل حمل بوده و برای استفاده از آن در مکان های گوناگون می توانید ارتفاع یا عرض آن را نیز تنظیم نمایید. از بهترین مزایای این استندها راه اندازی سریع و بدون دردسر آن است. تابلو به آسانی بر روی استند مورد نظر نصب می گردد و مطابق با اندازه های تابلو تنظیم می شود.

 

انوع استندهای تبلیغاتی:

همانگونه که گفته شد استندها را طبق مکان مورد استفاده به دو دسته ی کلی استندهای فضای باز و استندهای فضای بسته تقسیم می کنند. از آنجا که استند و تابلوی تبلیغاتی مکمل یکدیگرند شناخت جنس های مختلف استندها ، ویژگی استندها، قابلیت استندها، کابرد استند ها نیز به اندازه ی تابلو ها و پوستر های تبلیغاتی اهمیت دارد و نقش پررنگی در تبلیغات شما ایفا میکند. از این رو استندهای مدرن جای خود را در تبلیغات باز کرده اند. در ادامه به بررسی انواع استندهای تبلیغاتی می پردازیم:

 

استندهای نمایشگاهی:

نمایشگاه یک ابزار تبلیغاتی خاص برای معرفی خدمات به مخاطب وبازاریابی مدرن است وتبلیغات نمایشگاهی در به وجود آوردن بازار رقابتی برای ارائه دهندگان کالا یا خدمات و جذب مشتری تاثیر زیادی دارد. استفاده از بیلبوردهای با کیفیت ازجهت هزینه نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد و در مقابل این هزینه ی کم بازده ی خوبی دارد و در هر مکانی قابل استفاده می باشد.
سازه های اسپیم فریم به همین منظور توسط نوری گرافیک طراحی و ساخته می شوند.با ساخت این تابلوها سبقت از رقبا به خوبی ملموس خواهد بود.

 

تعریف استند نمایشگاهی:

استند هایی نمایشگاهی استندهایی هستند که قابل حمل بوده و در هر مکانی مانند پایه ای برای قرار گیری تابلو تبلیغاتی عمل می کند.
استندهای تبلیغاتی از زیباترین روش های تبلیغاتی می باشند که به دلیل ظاهری زیبا وجه ی کاری شما را افزایش خواهند داد. نصب و راه انداری این استندها آسان بوده و برای چندین مرتبه می توان از آن ها استفاد ه نمود. برای سفارش استند های تبلیغاتی بهتر است قبل از هر چیز با انواع انها اشنا شوید.

 

مزایای استندهای نمایشگاهی:

در مکان هایی که محدودیت فضا در آن وجود دارد و نمی توان از بنر، فلکس یا استیکردیواری و شیشه ای و روش های دیگر تبلیغاتی استفاده کرد ساخت استند نمایشگاهی ایده ی خوبی است. از مزایای استندهای نمایشگاهی تبلیغات در فضای کوچک می باشد.
برندینگ کردن کالا با سرعت بالاتر توسط استندهای نمایشگاهی امکان پذیر خواهد بود. یکی از محبوب ترین روش های تبلیغاتی مدیران شرکت های بزرگ ساخت سازه های استندی می باشد. البته مدل های مختلفی از این استندها در بازار موجود می باشد که دارای کیفیت مختلف بوده و متریال انها نیز با یکدیگر تفاوت دارد.
 
در چه مکان هایی میتوان از استندها استفاده نمود:
موارد استفاده از استندها فقط به تبلیغات ختم نمی شود . بلکه از آن برای اطلاع رسانی در کنفرانس ها یا مکان های سرپوشیده نیز استفاده می کنند. وقتی موضوع بحث شما در قالب یک استند بر روی صحنه در کنفرانس یا جلسات در دید عموم قرار گیرد مسلما بازخورد بهتری خواهد داشت. پاپ آپ ها یکی از رایج ترین مواردی است که د راین زمینه کابرد داردو
شما می توانید از چند رول آپ نیز برای معرفی محصولات و برند فروشگاه خود استفاده کنید بدون شک با دیزاین و طراحی مناسب میتوان از این سازه نمایشگاهی به نتایج بهتری دست یافت.
از استندهای نمایشگاهی در جاده ، بین راه ها ، خیابان ها ، مراکز خرید، پاساژ ها ، فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها ، سالن ها،
هتل ها، داروخانه ها، رستوران ها، آژانس های مسافرتی، مراکز آموزشی و...

 

انواع استند نمایشگاهی

استندهای نمایشگاهی درانواع مدل ها و طرح ها ساخته شده اند. طرح بکار رفته در استند نیز مانند طرح چاپی بر روی فروش شما تاثیر گذار خواهد بود. از انواع استند ها می توان به مواردی همچون:استند کراس،استند خرچنگی،استند ایکس،استند بادبانی،استند فلکه ای یا تنظیمی،استند پرچمی و.. اشاره کرد. شما می توانید طبق بودجه ی خود استند مورد نظر را انتخاب کنید. با استند های تبلیغاتی خواهید توانست که تبلیغات خود را در بهترین نوع خود به مشتریان برسانید.
 
- استند فلکه ای:
نام این استند به دلیل طرز کار آن گذاشته شده است. این استند دارای یک فلکه  قابل تنظیم در وسط سازه است که با چرخش آن می توان هر استندی را با سایزهای گوناگون بر روی آن قرار داد.
 
- استند‌‌ پاپ آپ:
همانگونه که گفته شد استند های پاپ آپ بیشتر در همایش ها و کنفرانس ها استفاده می شود. قابلیت نصب نمایشگر و تلویزیون‌‌های HD از مزایای این استند ها می باشد. تبلیغات جذاب نیز توسط این استند ها امکان پذیر خواهد بود.
 
- استند‌‌های Pull Ups:
این استند ها نیز عمدتا در نمایشگاه ها و کنفرانس های نصب می گردد. اگر وزن کم استند برای شما اهمیت دارد و مرتبا بایداستند را طی مدت کوتاهی جابه جا کنید این استند گزینه ی مناسبی برای شما خواهد بود. این استندها جز استندهای تاشو نیز به شمار می روند.
 
- استند‌‌ زاویه دار:
استندهای زاویه دار از انعطاف خوبی در طراحی برخودار بوده و آزادی عمل بیشتری دارند بطوری که به خوبی با مکان خود را تطبیق می دهند. اگر به دنبال استندهای مدرن و جذاب تبلیغاتی هستید و می خواهید از استندهای خلاقانه برای تبلیغات استفاده کنید بهترین گزینه برای شما استند زاویه دار می باشد.

- استندهای محیط باز:
تبلیغات خود را بدون نگرانی در هرآب و هوایی در فضای باز قرار دهید.استندهای فضای باز به خوبی در برابر باران، باد و آفتاب دوام می آورند.
 
- صفحات نمایشی خام
صفحات خام نمایشی در غرفه‌ها مورد استفاده قرار داد. نحوه ی استفاده از این استندها به این صورت است که با اتصال پوسترها، محصولات و اطلاعات کلیدی از برند می توان از آن استفاده نمود.
 
- کانتر:
کانترها به جایگاهی می گویند که در آن به نیازهای مشتریان پاسخ داده می شود. بر روی این کانترها طرح چاپی و تبلیغات نصب می گردد.
 
- پایه‌‌های نمایشگاهی:
پایه های نمایشگاهی محلی برای قرار گیری پوسترهای تبلیغاتی می باشد. این استند‌ها فضایی برای سخنرانی نیزخواهند بود و جایی برای استقرار یادداشت‌ها و لیوانی آب در آن در نظر گفته شده است.
 
- نمایشگرکابلی و میله ای:
این نمایشگرها نیز محلی برای قرارگیری پوسترها و تصاویر تبلیغاتی یا اطلاع رسانی می باشند.عمدتا این نمایشگرها به صورت پشت و رو هستند و می توان از دو جهت از آن بهره برد
 
- استند‌‌های بروشوری:
استندهایی که محل قرارگیری بوروشورها می باشند درهر جایی دیده می شوند. با قرار دادن بوروشور بر روی این استندها، مردم بیشتر راغب می شوند تا از برنامه ها و خدمات شرکت شما بهره مند شوند.
از انواع دیگر استندها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 
 • استند پلاکسی گلاس
 • استند كراس
 • استند روميزي
 • استند تلسكوپي
 • استند چوبی استند ام دی اف
 • استند خرچنگی
 • استند ایکس
 • استند تلسکوپی
 • استندچرخشی
 • استند فلزی
 • لایت باکس
 • اسپیس فریم
 • استند بامبو
 
اسپیس فریم چیست؟ سازه اسپیس فریم
 (space frame),یک سازه ای می باشد که به وسیله ی آن غرفه های نمایشگاهی را ایجاد می کنند .در این سازه نحوه ی اتصال از طریق اسپیس فریم بوده و وزن به صورت متعادل در سراسر سازه تقسیم می شود. اسپیس فریم ها هم در محیط های باز و هم سرپوشید قابل استفاده بوده و نصب و جابه جایی آنها نیز آسان می باشد. امکان اجرای آن در اندازه های مختلف امکان پذیر می باشد.